Ana Sayfa Haberler İzmir’den kötü haber: 4 ölü

İzmir’den kötü haber: 4 ölü

494
0

İzmir’in Dikili ilçesi açıklarında, göçmenlerin bulunduğu tekne battı. Kıyıya yüzerek çıkan 2 göçmen, teknede 15 kişi olduğunu söyledi. Kayıplar için arama çalışması başladı. Çalışmalarda şu ana kadar 3 göçmen sağ kurtarıldı. 2 yetişkin 2 çocuk olmak üzere 4 kişinin cansız bedeni bulundu.

İzmir Dikili ilçesi açıklarında, göçmenlerin bulunduğu tekne battı. Güvenlik güçlerine ulaşan 2 göçmen, saat 06.30 sıralarında, Dikili’nin Denizköy bölgesi Karaada önleri balık çiftlikleri mevkiisinde, içinde bulundukları teknenin battığını ve kıyıya yüzerek, çıktıklarını söyledi.

Sahil Güvenlik ekipleri, 3 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik helikopteri ile bölgede arama- kurtarma çalışması başlattı. Bölgedeki aramalar devam ediyor.

İKİ GÖÇMENİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan kıyıya yüzen iki göçmenin ifadesi de ortaya çıktı. Kurtarılan göçmenlerin ilk ifadelerinde; 15 kişilik bir grup olarak fiber bir tekne ile denize açıldıklarını kaydetti. İfadelere göre teknede 14 Afganistan, 1 İran uyruklu düzensiz göçmen bulunuyordu. Teknenin batması üzerine 10’u yetişkin 3’ü çocuk 13 düzensiz göçmenin denizde kaybolduğu öğrenildi.

Arama kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 3 göçmen sağ kurtarıldı. 2 yetişkin 2 çocuk olmak üzere 4 düzensiz göçmenin cansız bedenine ulaşıldı.

dikili 2 121118

Çalışmalara görevlendirilen Sahil Güvenlik unsurlarının yanı sıra bölgedeki sivil teknelerin ve balıkçıların da destek verdiği öğrenildi. Kayıp olduğu değerlendirilen 6 göçmeni arama faaliyetleri sürüyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.