Ana Sayfa Haberler Cenk Yiğiter: Amaç yıldırmak ve korku salmak!

Cenk Yiğiter: Amaç yıldırmak ve korku salmak!

538
0

9 Kasım cuma sabahı evinden gözaltına alınan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) mağduru akademisyen Cenk Yiğiter serbest bırakıldı.

 

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden KHK ile ihraç edilen ‘barış akademisyeni’ Dr. Cenk Yiğiter, 9 Kasım’da gözaltına alınmıştı.

‘PKK adına faaliyette bulunmak’la suçlanan akademisyene 2015 ve 2016 yıllarındaki sosyal medya paylaşımları ile Eğitim-Sen’in KHK ile ihraçlarla ilgili eylemleri soruldu. Emniyetteki işlemleri sonrası bugün adliyeye sevk edilen akademisyen, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

YILDIRMAK VE KORKU YAYMAK İÇİN YAPILDI

Yiğiter Bianet’e yaptığı açıklamada, gözaltına alınması konusunda şu yorumu yaptı: “Tamamen yıldırma, ülkedeki mevcut korku iklimini yayma, az da olsa sesini çıkaran, muhalif insanlara hadlerini bildirme amaçlı olduğu düşüncesindeyim.”

38 YAŞINDAYIM GENÇLİK YAPILANMASI KABUL EDER Mİ?

Emniyette bir yasa dışı örgütün gençlik yapılanmasına üye olup olmadığının sorulduğunu ifade eden Yiğiter, “Polisle aramızda komik bir diyalog geçti; ‘38 yaşımdayım, legal ya da illegal bir örgüt, gençlik yapılanmasına beni kabul etmez’ dedim. Bu kısımlar TEM şubesinin matbu metniydi sanıyorum.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.