Ana Sayfa Ekonomi Yastık altındaki altın büyük ölçüde eridi

Yastık altındaki altın büyük ölçüde eridi

506
0

Yükselen fiyatlarla birlikte ‘yastık altındaki altın’ın büyük ölçüde eridiğini ifade eden İKO Başkanı Mustafa Atayık; “Fiyatların 200 TL’nin altına inmesi ile alımlar patlar” dedi.

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO) Başkanı Mustafa Atayık, yükselen fiyatlarla birlikte ‘yastık altındaki altın’ın büyük ölçüde eridiğini açıkladı. Şu anda bir durgunluğun olduğunu söyleyen Mustafa Atayık; “İnsanlar beklemede. Altının gramı 200 TL seviyelerinde kalırsa insanlarımız altına büyük bir talep gösterir. Fiyatların 200 TL’nin de altına gerilemesi halinde vatandaşın altın alımları patlar. İç piyasa da harekete geçecek” dedi.

ALTIN FİYATLARI 200 TL CİVARINA GERİLEYEBİLİR

Altın fiyatlarında geri çekilmenin sürmesini beklediklerini söyleyen Atayık; “Ons fiyatının fazla yükselmeyeceğini düşünüyoruz. Gram altının fiyatı da kademeli olarak düşüyor. Eğer Türkiye’de ekonomik toparlanma süreci devam ederse altın fiyatları 200 lira civarına da gerileyebilir. Bunlar şimdilik öngörümüz. Ciddi bir tertip olmazsa bunlar mümkün” diye konuştu.

Ağustos-eylül aylarında vatandaşın altın bozdurma talebinin arttığını belirterek, şu anda ise insanların fiyatlarda düşüş beklediğini kaydeden Atayık; “İnsanlar kar satışı için yastık altındaki altın birikimlerini eritti, şimdi bunları tekrar yerine koymaları gerekli. Çünkü bizde vatandaşın en çok güvendiği şey altındır” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.