Ana Sayfa Haberler Okluk Koyu, Cumhurbaşkanlığı sarayı için kamulaştırılıyor

Okluk Koyu, Cumhurbaşkanlığı sarayı için kamulaştırılıyor

595
0

Marmaris’taki Okluk Koyu’nda inşaatı süren Cumhurbaşkanlığı sarayı için köylülerin 200 dönüm arazisinin kamulaştırılacağı ortaya çıktı.

Marmaris’teki Okluk koyunda bulunan ve 300 odalı olarak genişletilmesi amacıyla inşaatına başlanan Cumhurbaşkanlığı sarayının, çevresindeki kamuya ait ormanlık alanı da içine alarak 65 hektara kadar yayılması bekleniyordu. T24’te yer alan habere göre; kamuoyunda ‘yazlık saray’ olarak da anılan yerleşkenin özel arazileri de içine alacak şekilde büyümesi için yeni bir çalışma başlatıldığı ortaya çıktı.

KÖYLÜLER MAKAMA ÇAĞRILDI

Marmaris Kaymakamlığı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda köylülerden 28 Kasım 2018 tarihinde müdür odasında bulunmaları istendi. Yazıda davetin gerekçesi ‘pazarlık görüşmesi’ olarak gösterildi.

Marmaris Milli Emlak Müdür Vekili Sezai Suda yazıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın oluruyla, Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılmak üzere arazinizin kamulaştırılması ve Hazine adına tescil edilmesinin uygun görüldüğünü bildiriyor.

Muğla Valiliği İl İdare Kurulu da 24 Ekim 2018 tarihli kararıyla söz konusu taşınmazların Cumhurbaşkanlığı hizmetlerinde kullanılmasında ‘kamu yararı’ gördü.

İzlenecek yöntemde, öncelikle araziler için ‘pazarlıkla satın alma’ yöntemi uygulanacak. Bu şekilde sonuç alınamazsa idare tarafından ilgili mahkemeye bedel tespiti ve tescil talebinde bulunulacak.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.