Ana Sayfa Ekonomi Apple’dan Türkiye’ye bir zam daha geldi

Apple’dan Türkiye’ye bir zam daha geldi

781
0

Apple’dan Türkiye’ye elektronik cihazlar ve AppStore’den indirilen uygulamaların ardından bir zam daha geldi. Bu kez iCloud kullanım fiyatı arttı.

Türkiye’de yaşanan son ekonomik gelişmeler ışığında ilk olarak iç piyasada sattığı elektronik ürünlerin, sonrasında da AppStore’daki uygulamaların fiyatlarına zam yapan Apple, bugünden itibaren geçerli olmak üzere iCloud ücretlerini de artırdı.

Kullanıcılara yeni fiyatlandırma konusunda e-posta gönderen şirket, mevcut iCloud ödeme planı olanların yenileme dönemi geldiğinde zamlı tarifeden ücret ödemeye başlayacağını kaydetti. Yeni düzenlemeye göre, 200 GB iCloud saklama alanını hali hazırda aylık 11.99 TL ücretle kullanan herkes artık 19.99 TL ödeyerek kullanabilecek. Bu zamla birlikte iCloud için ödenen ücret neredeyse iki katına çıktı.

TELEFONDAKİ HERŞEY ‘BULUT’A YÜKLENİYOR

iCloud, kullanıcıların fotoğraflarını, belgelerini, telefon rehberini dahil telefondaki her şeyini ‘bulut’a yedeklemesini sağlıyor. Yani kullanıcılar bilgisayar başına geçip iTunes’u kullanarak kendileri manuel yedekleme yapmakla uğraşmıyor, iPhone ve iPad’ler WiFi ile internete girdiğinde otomatik olarak tüm cihazı yedekleyebiliyor. 5 GB iCloud alanını ücretsiz sunan Apple’ın bu depolama alanı yetersiz gelenler ise 50 GB, 200 GB, 1 TB gibi farklı depolama seçeneklerini tercih edebiliyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.