Ana Sayfa Ekonomi Ünlü finans profesörü Elvan Aktaş’ın “sorumsuz dayı” örneği neden önemli?

Ünlü finans profesörü Elvan Aktaş’ın “sorumsuz dayı” örneği neden önemli?

2222
0

Ünlü Finans Profesörü Elvan Aktaş, MoonStar TV yayınında Türkiye’nin ekonomi yönetimini “sorumsuz dayı” örneği ile anlatmış, bu örnek gündem olmuştu…

Bugünkü tablo, Prof.Dr. Aktaş’ın aylar önce verdiği örneği akıllara getirdi. AKP iktidarı kabul etmese de Türkiye’de ekonomik kriz her alanda hissediliyor. Her gün yeni bir şirket konkordato ilan ediyor, küçülmeye gidiyor, işten çıkarmalar yaşanıyor.

Türkiye ekonomisiyle ilgili uluslararası kuruluşların değerlendirmeleri de iç açıcı değil. Gün içinde, önce kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’den sonra da IMF’den kötü haberler geldi.

‘Küresel Makro Görünüm: 2019-2020′ raporunda Moody’s, Türkiye’nin dış şoklara karşı duyarlı kalmayı sürdürdüğünü belirterek, Türkiye ekonomisinde gelecek çeyreklerde ‘sert küçülme’ yaşanabileceği tahmininde bulundu.

“Avrupa Bölgesel Ekonomik Görünüm” raporunda Türkiye’ye de yer veren IMF ise, zayıf Türk Lirası, yüksek borçlanma maliyetleri, artan belirsizliklerin yatırım ve talep üzerinde yarattığı baskının etkisiyle Türkiye ekonomisinin yavaşlayacağını belirtti.

Peki ekonomik krizden çıkış reçetesi var mı? Finans Profesörü Aktaş, madde madde çözümü de sıralamıştı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.