Ana Sayfa Spor MHP’li Saffet Sancaklı: Futbol Federasyonu’na kayyum atansın

MHP’li Saffet Sancaklı: Futbol Federasyonu’na kayyum atansın

636
0

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i eleştirirken ”Nasıl ki belediyelere kayyum atayabiliyorsak, yapamayanlara el çektirebiliyorsak bu Futbol Federasyonu ve sporla ilgili genel konuşuyorum el çektirelim.” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bağlı kuruluşların bütçesi görüşülerek kabul edildi. MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, her gelen iktidarın bir şeyler yaptığını, eksikleri de dile getirdiğini söyledi.

Türk sporunun, kan kaybetmenin ötesine gittiğini ifade eden Sancaklı, “Türkiye’nin spor başarısı olimpiyatlarda aldığı sonuç ile doğrudan orantılıdır. Aldığımız başarılara baktığımızda devşirme sporcuları görüyoruz.” dedi.

Sancaklı, Türk futbolunu yöneten bin kişi olduğunu ancak aralarında bir tanesinin milli futbolcu olmadığını belirtti.

”KAYYUM ATANSIN”
Sancaklı, “Futbol Federasyonu Başkanı hiçbir stada gidemiyor, hiçbir kulüp başkanı rakip takımın deplasmanına gidemiyor, her yerde tepki var her yerde olaylar var. Neymiş? Seçilmiş. Yok, arkadaşlar, seçildiyse seçildi, bıraksın gitsin. Burası Meclis. Nasıl ki belediyelere kayyum atayabiliyorsak, yapamayanlara el çektirebiliyorsak bu Futbol Federasyonu ve sporla ilgili genel konuşuyorum el çektirelim.” dedi.

”BU İŞİN SONU KÖTÜ”
Türkiye’nin en zengin aile üyesi Ali Koç’un Fenerbahçe takımına başkan seçildiğini ancak Koç’un takıma müdahale edebilmesinin FİFA kuralları gereğince mümkün olmadığını belirten Sancaklı, şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz hafta sonunda Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmayı ve sonrasında yaşananları izledik. Oyuncuların birbirine saldırmalarının yanında yardımcı antrenör Hasan Şaş bir futbolcunun gırtlağına sarılıyor. Bu Hasan değil de bir başkası da olabilirdi. Peki bu olaylar tribünlerde başladığı zaman ne olacak. Yugoslavya’da savaş bir müsabaka sonrası başladı ve ülke 7’ye bölündü. Biz bazı şeylere müdahale etmezsek bu işin sonu kötü.”

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.