Ana Sayfa Dünya İspanya’da art arda bomba alarmı

İspanya’da art arda bomba alarmı

454
0

İspanya’da art arda bomba alarmı verildi. Ülkenin ikinci büyük kenti Barselona’daki bomba alarmının ardından başkent Madrid’te de bir tren istasyonunun boşaltıldığı bildirildi.

İspanya’nın Barselona kentinde polis, Sants de Barcelona istasyonundaki iki tren hattının bomba şüphesiyle boşaltıldığını duyurdu. Olay yerine bomba imha ekipleri yönlendirildi.

Katalan polisinin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Sants de Barcelona tren istasyonundaki hızlı tren hatlarında güvenlik kontrolü prosedürü uygulandığı, 3 ve 4 numaralı peronlardaki trenlerin boşaltıldığı ve bomba imha ekibi TEDAX’ın olay yerine yönlendirildiği söylendi.

İstasyondaki güvenlik personelinin bir çanta içerisine yerleştirilmiş bomba düzeneği şüphesiyle polise haber verdiği belirtildi.

İspanya demiryolu şirketi ADIF, Sants de Barcelona istasyonunda seferlerin normale döndüğünü duyurdu.

Sants de Barcelona, kentin ana tren istasyonu olarak biliniyor. Bu istasyondan Fransa’ya yüksek hızlı tren seferleri düzenleniyor.

MADRİD’TE TREN İSTASYONU BOŞALTILIYOR

İspanya demiryolu şirketi RENFE, başkent Madrid’te yer alan Atocha tren istasyonunun boşaltıldığını söyledi. Tahliye sebebi ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.