Ana Sayfa Haberler Suudi Arabistan için ‘kan parası ödeyecek’ iddiası

Suudi Arabistan için ‘kan parası ödeyecek’ iddiası

343
0

El Cezire televizyonu, Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cinayet emrini üst düzey birisinin verdiğini öne sürdü. Ayrıca Suudi Arabistan’ın Cemal Kaşıkçı’nın ailesine kan parası ödeyeceğini duyurdu.

Katar merkezli El Cezire televizyonu, bir Türk kaynağına dayandırdığı haberinde, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın cinayet emrini üst düzey birisinin verdiğini ve Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı ailesine kan parası ödeyeceğini iddia etti.

El Cezire televizyonu, öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı ile ilgili Türk bir kaynaktan bilgi aldığını açıkladı. El Cezire, Kaşıkçı’nın cinayetinin ABD Başkanı Donald Trump ile bir araya gelecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gündeminde olacağını iddia etti.

Kaşıkçı’nın cesedini taşıyan araçları suikastı gerçekleştirenlerin sürdüğünü iddia eden El Cezire, Suudi Arabistan’ın Kaşıkçı ailesine kan parası ödeyeceğini de söyledi. El Cezire ayrıca Kaşıkçı’nın konsolosluğa girişinin ardından binanın ikinci katına çıkmalarının yasaklandığını da iddia etti.

SUUDİ ARABİSTAN SORUŞTURMAYI ENGELLİYOR İDDİASI

Cemal Kaşıkçı’nın cesedine hala ulaşılamadığının hatırlatıldığı haberde, Suudi Arabistan’ın soruşturmayı engellediğini ve Suudi Başsavcının soruşturmanın ilerlemesi için hiç yardımcı olmadığını ifade edildi. Başsavcının Kaşıkçı’yı öldürenleri Riyad’da sorgulanacağını aktaran haberde, öte yandan Türk kaynağın Suudi Arabistan’dan 3 grubun geldiğini iddia etti: suikast ekibi, denetim ekibi, destek ekibi.

Haberde Türk kaynağın, cinayetle ilgili belgeleri Avrupa ülkeleriyle paylaştığını ve Avrupa ülkelerinin ortak bir tutum sergileyeceğini de kaydetti.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.