Ana Sayfa Haberler Erdoğan’ın iki danışmanının TRT’deki programına son verildi

Erdoğan’ın iki danışmanının TRT’deki programına son verildi

389
0

Yiğit Bulut ve İlnur Çevik’in TRT’deki programlarına son verildi. Erdoğan’ın, danışmanlarının bazı açıklamalarından rahatsız olduğu iddia ediliyordu.

TRT, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Yiğit Bulut ve İlnur Çevik’in programlarına son verdi. Erdoğan’ın, danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu iddia ediliyordu.

AHMET HAKAN KÖŞESİNDE DUYURMUŞTU

Artı Gerçek’te yer alan habere göre; Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, geçen günlerde danışmanların bundan böyle ekranda ve köşelerde olamayacağını iddia etmişti ve şöyle demişti: “İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış.”

İLK ADIM TRT’DEN GELDİ

Erdoğan’ın danışmanlarına getirdiği iddia edilen bu yasak sonrası ilk adım TRT’den geldi. TRT’de ekrana gelen ve Yiğit Bulut’un yorum yaptığı ‘Derin Analiz’ bitirildi. Fulin Arıkan’ın sunumuyla TRT’de ekrana gelen ve İlnur Çevik’in yorum yaptığı ‘Dünya’nın Ekopolitiği’ programı da yayından kaldırıldı. Fulin Arıkan programının yayından kaldırıldığını sosyal medya hesabından, “Bazen her şey biter, yine başlar yeni baştan” sözleriyle duyurdu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.