Ana Sayfa Haberler “Duyduk duymadık demeyin”… Doktorlar ayakta!

“Duyduk duymadık demeyin”… Doktorlar ayakta!

1087
0

Hekimler ayakta… AKP iktidarının torbaya koymak istediği yasa tasarısına tepkililer. Doktorlar açlığa mahkum edilecek uyarısı yapıyorlar.

Türk Tabipleri Birliği’ne göre: hükümet sağlıkta şiddete karşı hiçbir önlem üretmiyor aksine ihraç edilen ve güvenlik soruşturmasıyla göreve başlatılmayan hekimlerin özelde çalışması da engellenmek isteniyor.

İzmir Tabip Odası üyesi hekimler, sağlıkta şiddete ve görüşülen yasa tasarısına karşı ‘Hekimler kandırmaca değil, haklarını istiyor’ diyerek eylem yaptı.

Tasarının görüşülmesine gece geç saatlere kadar devam edildi. CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Twitter hesabından son durumu paylaştı.

Tanrıkulu;

TBMM’de tam 13 saat aralıksız AKP’nin hekimleri yargısız bir biçimde infaz ederek mesleklerini yapamaz hale getirecek yasanın komisyon görüşmeleri yapılıyor.Çoğulculuğu yok sayan, içtüzük tanımayan tamamen Anayasa’ya aykırı bu çalışma AKP’nin yarattığı yeni rejimin aynası gibi” dedi.

Tasarıdaki madde 5’e göre KHK ile kamu görevinden çıkarılan veya güvenlik soruşturması sonucunda atanması uygun bulunmayan hekimlerin SGK ile anlaşmalı özel kuruluşlarda çalışmalarına da izin verilmeyecek.

#madde5iptal

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.