Ana Sayfa Ekonomi Dev şirket resmen iflas etti

Dev şirket resmen iflas etti

805
0

23 bin 500 araçlık filoya sahip olan ve 1.5 milyar borçla konkordato başvurusu yapan Fleetcorp AŞ bugün resmen iflas etti. Şirketin yöneticileri konkordato başvurusunun ardından sırra kadem basmıştı.

Fleetcorp, geçtiğimiz günlerde yaklaşık 1 milyar 500 milyon liralık borçla konkordato başvurusu yapmıştı. İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi bugünkü duruşmada konkordato talebini reddetti.

Kuveyt sermayeli eylül ayında mahkemeye konkordato başvurusunda bulunmuş, 2 ekimdeki duruşmada mahkeme 3 ay geçici mühlet kararı vermişti.

Mahkemenin atadığı komiser heyetinin olumsuz raporu üzerine mahkeme konkordato talebini reddederek iflas karar verdi ve şirketin varlıkları hakkındaki tedbir kararı kaldırıldı.

İcra İflas Kanunu’nun 292’inci maddesi gereği şirketin iflasına karar verildi.

Mahkeme tarafından atanan geçici konkordato komiser heyeti, şirketin mali durumunun düzelemeyeceği yönünde rapor yazmıştı.

MERCERDES İCRADAN SATIŞ KARARI ALDIRMIŞTI

Filo kiralama sektöründeki varlığı 20 yılı aşan Kuveytli Fleetcorp Operasyonel Taşıt Kiralama Ve Turizm AŞ, yüklü bir borçla Ağustos ayının başında faaliyetlerini durdurmuştu. Şirketin, çok sayıda finans kurumu yanı sıra piyasaya da yüklü bir borcu bulunuyordu.

Fleetcorp AŞ’den 100 milyon Avro alacağı bulunan Mercedes Benz Türk AŞ, 24 lüks otomobil için icradan satış kararı aldırmıştı.

Şirketin elindeki otomobillerin değeri 700 milyon lira arasındaydı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.