Ana Sayfa Haberler Suriyeliler tek tek fotoğraflandı

Suriyeliler tek tek fotoğraflandı

428
0

Adana polisi, yaklaşık 80 bin Suriyeliyi tek tek kontrol edip fotoğraflarını çekerek kayıt altına aldı. Uygulama sırasında yaklaşık 10 bin Suriyeli kimliksiz çıktı.

Adana polisi yaptığı uygulamalarda, yaklaşık 80 bin Suriyeliyi tek tek kontrol edip fotoğraflarını çekerek kayıt altına alırken, bu şahıslardan yaklaşık 10 bini kimliksiz çıktı.

POLİSLER TEK TEK FOTOĞRAFLADI

Adana Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü ekipleri Adana’ya gelen özellikle Suriyeli göçmenleri kayıt altına almak için çalışma başlattı. Polis, Suriyelilerin yoğunlukta yaşadığı Seyhan ilçesi Kocavezir, Hurmalı, Mirzaçelebi gibi mahallelerde uygulama başlattı. Uygulamalarda durdurulan Suriyelilere tek tek kimlik soruldu. Kimliği bulunan ya da bulunmayan Suriyeliler polisler tarafından cep telefonuyla fotoğraflanarak kayıt altına alındı.

80 BİN SURİYELİDEN 10 BİNİ KİMLİKSİZ ÇIKTI

Polisin, Suriyelilerin herhangi bir suça karıştığı zaman onları bulabilmesi için bu uygulamayı başlattığı öğrenildi. Polisin yaptığı uygulamalarda yaklaşık 80 bin Suriyeliye ulaşıldığı, bunlardan 10 bininin kimliksiz çıktığı, yaklaşık 20 bininin ikametinin başka yerde olduğu anlaşıldı.

İKAMETGAHI BAŞKA YERDE OLANLAR GÖNDERİLDİ

Kimliksizlere kimlik verilirken, ikameti başka yerde olanlar ikameti oldukları kente gönderildi.

İşte uygulama sırasında çekilen görüntüler…

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.