Ana Sayfa Haberler CHP doğuda iddialı: Aday sıkıntısı çekiyorduk, şimdi inanılmaz ilgi var

CHP doğuda iddialı: Aday sıkıntısı çekiyorduk, şimdi inanılmaz ilgi var

348
0

Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde CHP’ye inanılmaz bir ilginin olduğundan bahseden CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte aday bulmakta zorlandıkları seçim bölgelerinde en az iki-üç aday arasında kaldıklarını ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, geçmişte aday bulmakta zorlandıkları seçim bölgelerinde en az iki-üç aday arasında kaldıklarını aktardı. “Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde şu anda inanılmaz bir ilgi var” diye konuştu.

CHP TÜM BELEDİYELERDE ADAY ÇIKACAK

Seyit Torun, partilerinin tüm belediyelerde aday çıkaracağını söyleyerek ‘ortak aday’ konusunda kapıyı kapattı. CHP’li yönetici, doğuda da iddialı oldukları mesajını verdi.

Partisinin Ordu il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen Torun, 44 kente milletvekili ve parti meclisi üyesi gönderildiğini, burada rapor hazırlandığını ifade etti.

Torun, 16 kente daha milletvekillerinin yönlendirildiğini dile getirerek bu kentlerden raporların da kısa sürede hazırlanacağını kaydetti.

Torun, 60 ilde adaylaşma noktasında önemli ölçüde belli verileri elde etmiş olacaklarını belirterek şunları söyledi: “Geriye 21 ilimiz kalıyor. Onu da mutlaka bu ay içerisinde gerçekleştirmiş olacağız. Bütün örgütlerimizle bu anlamda diyaloğa geçtik. Onların görüşleri doğrultusunda geniş katılımlı eğilim yoklaması, anketler veya ön seçim tercihlerini aldık ve buna göre parti meclisinde bu kararları değerlendireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi 1398 belediyede, her yerde adayını gösterecek. En iddialı ve başarılı olabilecek adaylarla 31 Mart 2019 yerel seçimlerine katılacağız.”

DOĞUDA İNANILMAZ İLGİ VAR

CHP’li yönetici, geçmişte aday bulmakta zorlandıkları seçim bölgelerinde en az iki-üç aday arasında kaldıklarını aktardı: “Özellikle Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde adaylaşma noktasında sıkıntı çekiyorduk, şu anda inanılmaz bir ilgi var. Bu da 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde CHP’nin başarılı olacağının en büyük teminatı, en büyük göstergesidir. Zaten seçmenlerimizde seçim kampanyasını başlattığımızda birçok belediyede en iddialı partinin CHP olduğunu görecektir.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.