Ana Sayfa Haberler Ahmet Kural adliyede ifade verdi

Ahmet Kural adliyede ifade verdi

651
0

Oyuncu Ahmet Kural, şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında ifade vermek için Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Kural, adliye çıkışı açıklamalarda bulundu.

Şarkıcı Sıla Gençoğlu’nu darp ettiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan Oyuncu Ahmet Kural ifade vermek üzere Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na geldi. Ahmet Kural’ın adliyeye avukat girişinden girmesi dikkat çekti.

AHMET KURAL’DAN ADLİYE ÇIKIŞI AÇIKLAMA GELDİ

Geçtiğimiz hafta oyuncu Ahmet Kural hakkında kendisine şiddet uyguladığı gerekçesiyle şikâyette bulunan şarkıcı Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural tarafından yerlerde sürüklendiğini, kafasının duvarlara vurulduğunu ve yoğun hakaretlere maruz kaldığını belirtmişti.

ahmet kural 4 051118

Konuyla ilgili açıklamalarını sadece resmi makamlara yapacağını belirttiğini ifade eden Ahmet Kural, ifadesi sonrası adliye çıkışında şunları söyledi: “Bu doğrultuda da içeride ifademi de verdim. Türk adaletine güveniyorum. Yargı süreci devam ediyor. Benim için yeni bir başlangıç her anlamda. Böyle bir konuyla adımın anıldığı için; anılmasını hiç istemediğim bir konu. Anıldığı için herkesten çok özür diliyorum tekrar. Bu yaşananlar için asılsız iftira, yargısız infaz yapanlara şunu söylüyorum. Haksız olmak, haksızlığa uğramaktan daha acıdır.”

AVUKAT: FARKLI BİR ALGI OLUŞTURULMUŞTUR

Sıla’nın avukatıyla ilgili meslektaşını İstanbul Barosu’na şikayet edeceğini belirten Ahmet Kural’ın avukatı Sibel Aydın ise; “Herhangi bir asılsız itham, iftira hakaret nedeniyle uğrayacağı her türlü konuda yasal sürece yarından itibaren derhal başlayacağız” dedi.

SILA GENÇOĞLU’NUN İFADESİ

Sıla ifadesinde, “Yerlerde sürüklendim, kafam duvarlara vuruldu. Kaçmaya çalıştığım sırada, Ahmet Kural tekrar yakaladı. Yoğun hakarete maruz kaldım. Yaklaşık 45 dakika sürüyor bu saldırı” dedi.

İfadesinde, evden çıkmaya çalışırken Ahmet Kural’ın tekrar kendisini yakaladığını ve tekrar bir boğuşma olduğunu belirten Sıla, bu sırada üstün başının parçalandığını, zar zor kapıyı açıp kaçtığını ifade etti. Sıla panik içinde şoförüne ulaştığını ve şoförü tarafından kurtarıldığına söyledi. Olaydan hemen sonra eve gittiğini, evindeki hizmetçisinin de kendisini görünce şoka girdiğini belirten Sıla, onları da tanık gösterdi. Sıla, saldırıya ilişkin olarak karakola gidip darp raporu aldı. Vücudundaki morluklar tespit edildi ve ünlü şarkıcı daha sonra savcılığa başvuruda bulundu.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.