Ana Sayfa Haberler ABD, Cemal Kaşıkçı cinayetini kınadı

ABD, Cemal Kaşıkçı cinayetini kınadı

522
0

ABD, Cemal Kaşıkçı’nın önceden planlanmış cinayetini kınadığını söyledi. Olayla ilgili ayrıntılı ve şeffaf soruşturma talep edildi.

ABD, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi’nde Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada Cemal Kaşıkçı’nın önceden planlanan cinayetinin kınandığı ve olayla ilgili ayrıntılı ve şeffaf soruşturmanın hukuka uygun şekilde yürütülmesi ve sonuçlarının kamuoyu ile paylaşılmasının önemli olduğu belirtildi.

KARDEŞLER CNN’E KONUŞTU

Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın oğulları, Amerikan CNN’e verdikleri mülakatta “Babamızın cesedi bize verilmeden, ailemiz yas tutamaz ve bu konuyu kapatamaz” açıklamasında bulundu.

İki kardeş, Cemal Kaşıkçı’yı “çok cesaretli, cömert ve çok cesur bir adam” olarak yad etti. Cemal Kaşıkçı’nın oğlu Salah Kaşıkçı; “Şu anda tek istediğimiz, babamızı Medine’deki El Baki Kabristanlığı’na ailesinin diğer üyelerinin yanına defnedebilmek. Suudi yetkililerle konuştum, umarım en kısa zamanda bunu gerçekleştirebiliriz” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.