Ana Sayfa Haberler Game of Thrones’dan Trump’a telif hakkı tepkisi

Game of Thrones’dan Trump’a telif hakkı tepkisi

638
0

Game of Thrones dizisinin yapımcı kanalı HBO’dan ABD Başkanı Donald Trump’a ‘Yaptırımlar geliyor’ tepkisi geldi. HBO, Twitter’dan Trump’a, “Ticari bir markanın suistimal edilmesi Dothraki dilinde nasıl söylenir?” diye yanıt verdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın, Game of Thrones dizisinin mottosu haline gelen ‘Winter is coming (Kış geliyor)’ cümlesini siyasete alet edip İran yaptırımlarına ‘uyarlaması’ yapımcılardan tepki çekti. Dizinin yapımcı şirketi olan HBO, Twitter’dan Trump’a, “Ticari bir markanın suistimal edilmesi Dothraki dilinde nasıl söylenir?” diye yanıt verdi.

GÖRSEL BEYAZ SARAY’IN RESMİ HESABINDAN DA PAYLAŞILDI

Trump, İran’a karşı yarın devreye sokacağı ve uluslararası dengelerde büyük değişime yol açması beklenen yaptırımlarının ‘reklamını’ cuma günü Game of Thrones’dan ‘esinlenerek’ yaptı. Trump’ın attığı tweet’te ‘Winter is coming’ cümlesini hatırlatacak şekilde ‘Yaptırımlar geliyor (Sanctions are coming)’ yazıyordu ve ‘çıkış tarihinin’ de 5 Kasım olduğu belirtiliyordu. Aynı görsel, Beyaz Saray’ın resmi Twitter hesabından da paylaşıldı.

trump 1 041118

HBO TWITTER’DAN TEPKİ GÖSTERDİ

HBO ise önce, “Bu mesajdan haberimiz yoktu ve markamızın siyasi amaçlarla kötüye kullanılmamasını tercih ederiz” açıklaması yaptı. Ardında da kanalın Twitter hesabından, dizide daha ‘sert’ sayılan Dothraki kabilesinin adı anılarak şu mesaj paylaşıldı: “Ticari bir markanın suistimal edilmesi Dothraki dilinde nasıl söylenir?”

trump 2 041118

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.