Ana Sayfa Haberler CHP ile İYİ Parti Ankara ve Mersin’de ‘ittifak için anlaştı’ iddiası

CHP ile İYİ Parti Ankara ve Mersin’de ‘ittifak için anlaştı’ iddiası

519
0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti’nin Ankara ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri için ortak aday çıkartma konusunda anlaştığı iddia edildi. İki partinin Ankara’da Mansur Yavaş’ı, Mersin’de ise mevcut MHP’li Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı aday gösterecekleri konuşuluyor.

Yerel seçimler öncesi siyasi ittifaklar yine sıcak gündem maddesi haline geldi. Mart 2019 yerel seçimlerine az bir süre kala Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile İYİ Parti’nin Ankara ve Mersin Büyükşehir Belediyeleri için ortak aday çıkartma konusunda anlaştığı iddia edildi.

CNN Türk’te yer alan habere göre; iki parti Ankara’da Mansur Yavaş’ı, Mersin’de ise mevcut MHP’li Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı aday gösterecekleri konuşuluyor.

BÖLGESEL İTTİFAKLAK YAPILACAK

CHP’nin yerel seçimler bölgesel ittifaklar yapacağı ve bu kapsamda İYİ Parti’yle görüştüğü öğrenildi. Görüşmeleri CHP adına Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, İYİ Parti adına da Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın yürüttüğü konuşuluyor.

AKŞENER: RESMİ GÖRÜŞME YOK, İŞ BİRLİĞİ, GÜÇ BİRLİĞİ ALANLARI VAR

Dün basın ile bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener; ittifak konusunda an itibariyle resmi bir görüşmelerinin olmadığını söylemiş ve an itibariyle resmi görüşmelerinin olmadığını belirtmişti. Akşener; “Burada bahsedilen Saadet Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi’dir, Yani İttifak zaten olmuyor da iş birliği, güç birliği diyebileceğimiz bir alan. Henüz resmi veya gayri resmi benim herhangi bir görüşmem yok ama aşağıda öyledir sistem. Herkes birbiriyle görüşür. O orada var. Onu zaten kimse engelleyemez bakacağız, göreceğiz. Çok bir şey söyleme imkanımız yok” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.