Ana Sayfa Ekonomi 6 bin 399 üründe ‘haksız fiyat artışı’ tespit edildi

6 bin 399 üründe ‘haksız fiyat artışı’ tespit edildi

560
0

366 firmanın 6 bin 399 ürününde ‘haksız fiyat artışı’ tespit edildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan; “Hemen ceza kesmiyoruz, kendilerinden savunma istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 366 firmanın 6 bin 399 ürününde ‘haksız fiyat artışı’ tespit ettiklerini belirtti. Alo 175’e 48 bin civarında şikâyetin geldiğini açıklayan Ruhsar Pekcan; “Şu ana kadar biz 5 bin 743 firmadan 81 bin 666 ürün denetledik. 366 firmanın 6 bin 399 ürününde haksız fiyat artışı tespit ettik” dedi.

FİRMALARI RAHATSIZ ETMEDEN…

Ruhsar Pekcan, “Firmaları da rahatsız etmeden, halktan gelen şikayetleri de değerlendirerek” denetlemelerde bulunduklarını ifade etti ve ekledi: “Hemen ceza kesmiyoruz, kendilerinden savunma istiyoruz. Savunma, kurul tarafından inceleniyor, haksız bulunursa ceza uyguluyoruz. İncelemeler halen devam ediyor, süreç işliyor. İş dünyasından gelen biri olarak serbest piyasa ekonomisine inanıyorum ama bu süreçte buna ihtiyaç vardı. Sonra inşallah her şey biraz daha yoluna girince, onu da kaldıracağız” dedi.

Pekcan, denetimler sayesinde fiyatların daha da aşağı inmesini beklediğini de sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.