Ana Sayfa Haberler Tarihi camiye PVC kaplama yaptılar

Tarihi camiye PVC kaplama yaptılar

580
0

Adapazarı’nda 4 yıl önce restorasyonu tamamlanan tarihi Ağa Camii’nin girişine PVC doğramadan eklenti yapıldı. 200 yıllık camiye PVC eklentisi büyük tepki çekti.

Adapazarı merkezinde sadeliğiyle dikkat çeken 200 yıllık Ağa Camisi, 2014 yılında Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından restore edildi. 2014 Haziran’ında restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra yeniden ibadete açılan camiye eklentiler yapıldı.

SÜREKLİ DEĞİŞİKLİK YAPILIYOR

Bahçesine bir imam odası inşa edilen camiye, ardından ‘neon’ ışıklarla bir tabela yapıldı ve sonrasında da şikayetler üzerine tabela kaldırıldı. Daha sonra giriş kapısındaki ahşap sundurmanın altına yapılan ilave giriş bölümü de Anıtlar Yüksek Kurulu’nun kararıyla kaldırıldı. Bir süre sonra ise caminin bahçesine tente gerildi, duvarlara, pencerelerine ve minaresine yeşil, sarı ve turuncu renkli parlak ışıklar takıldı.

Kent sakinlerinin tepkisine rağmen cami yönetimi bu eklentileri kaldırmazken, son olarak da caminin giriş kapısındaki ahşap sundurmanın altına ‘PVC’ olarak bilinen plastik doğramadan eklenti yapıldı. Vatandaşlar, tarihi caminin dokusuna aykırı eklentilerin kaldırılması istedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.