Ana Sayfa Spor Olaylı Derbi Avrupa Basınında

Olaylı Derbi Avrupa Basınında

521
0

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 2-2 sona eren derbinin ardından futbolcuların birbirine girmesi, Avrupa basınında da geniş yer buldu. BBC, The Sun, La Gazzetta dello Sport gibi Avrupa’nın önde gelen spor gazeteleri, derbide yaşananlara geniş yer ayırdı.

Hollanda basını, “Klasik bir derbi. Öfke, şiddet, kavga ve kırmızı kartlar!” başlığı altında Galatasaray – Fenerbahçe maçında atılan 4 golün önüne yaşanan olayların girdiğini söylerken, Alman basını İstanbul derbisinde futbol yerini şiddete bıraktı başlığını attı.
Öte yandan İngiliz basınında BBC, “İstanbul derbisinde 30 futbolcu ve teknik adamlar kavga etti” derken, The Sun ise “3 kırmızı kartla sona eren toplu kavga” ifadesini kullandı.

İtalya’nın önde gelen gazetesi La Gazzetta dello Sport da “İstanbul derbisi; futbol, sonuç ve olaylarla dikkat çekti” dedi.

Galatasaray – Fenerbahçe maçı kavgası

Galatasaray – Fenerbahçe maç sonu yaşanan olayların ardından VAR odası görüntüleri inceledi ve hakem kararları verildi. Belhanda’ya tokat atan Jailson kırmızı kart gördü. Galatasaray’da Ndiaye rakibinin boğazına yapışan Ndiaye kırmızı kart gördü. Fenerbahçe’de ise Soldado kırmızı kart gördü. Belhanda’ya sarı kart gösterildi.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.