Ana Sayfa Haberler Erdoğan: Trump ‘Halkbank konusunda talimat vereceğim’ dedi

Erdoğan: Trump ‘Halkbank konusunda talimat vereceğim’ dedi

491
0

Erdoğan, Trump ile yaptığı telefon konuşması ile ilgili açıklamalarda bulundu. Halk Bankası’na yönelik adımlarla alakalı konuştuklarını belirten Erdoğan, Trump’ın kendisine “İlgili bakan arkadaşlarıma hemen talimatı vereceğim” dediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey Yedinci Toplantısı sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, basın toplantısında ABD Başkanı Trump ile 10-11 Kasım’da yüz yüze görüşeceklerini açıkladı.

Trump ile yaptığı telefon görüşmesinde Halk Bankası’na yönelik adımlarla alakalı konuştuklarını söyleyen Erdoğan; “Bu konuları kendisiyle görüştük. Bu konularla ilgili de ‘İlgili bakan arkadaşlarıma hemen talimatı vereceğim’ dedi” ifadelerini kullandı.

YAPTIRIM KARARININ KALDIRILMASI

Eş zamanlı olarak Amerika ve Türkiye saatiyle belirlenen gün ve saatte yaptırımların kaldırıldığını söyleyen Erdoğan; “10 – 11 Kasım’da Paris’te bir toplantı var. Sayın Trump ile orada yüz yüze görüşeceğiz. Dünya liderlerinin bir kısmıyla görüşme fırsatını yakalayacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.