Ana Sayfa Haberler Meclis’te Erdoğan’a özel lavabo

Meclis’te Erdoğan’a özel lavabo

484
0

TBMM mescidinde iki lavabonun önüne bant çekilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan için özel olarak ayrılması Plan ve Bütçe Komisyonu’nda gündeme geldi

ÖZEL ALAN UYGULAMASI YAPILIYOR

BirGün Gazetesi’nden Sebahat Karakoyun’un haberine göre; TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Meclis Bütçesi görüşülürken, muhalefet milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için hazırlanan “özel alan” uygulamasından ve bunun oluşturduğu sorunlardan yakındı.

Erdoğan’ın Meclis’e geldiğinde her yere bant çekildiğini belirten HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan; “Yürürken grup toplantısına ulaşmak için sekiz tane bant kaldırıyorum. ‘Cumhurbaşkanı gelecek’ deniliyor. Sayın Cumhurbaşkanı Meclis’e gelirken eğer şeref kapısından karşılanıyorsa, bantlar çekiliyorsa bizim önümüze, milletin vekillerinin önüne… Diğer parti başkanları bu muameleyi görmüyorsa burada bir ayrımcılık vardır” dedi.

ŞERİTLE AYRILAN ÖZEL LAVABO

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan’ın ardından söz alan İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, mescitteki özel lavabo ile ilgili tepkisini dile getirdi. Yılmaz, mescidin girişinde, içinde abdest alınan yerlerin de bulunduğu tuvaletlerde karşılaştığı manzarayı “Mescidin girişindeki iki tane lavabo rezerve edilmişti, bir bant konulmuştu, üstüne havlu falan atılmıştı” diye anlattı.

HAVLUSU DA, SABUNU DA ÖZEL

TBMM’nin ana binasında mescit girişindeki tuvaletlerde Erdoğan için mavi bantla ayrılan iki lavabonun üstünde duvara monte edilenlerin dışında özel sıvı sabunluk, kâğıt havlu, el ve ayak havlusu da bulunduruluyor. Bantla ayrılan bölümde ayrıca bir sandalye ile “dilsiz uşak” olarak isimlendirilen tahta giysi askısı da yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.