Ana Sayfa Haberler İŞKUR kuraları AKP’de çekiliyor… İşe alınanların ilk maaşından zorunlu “bağış”!

İŞKUR kuraları AKP’de çekiliyor… İşe alınanların ilk maaşından zorunlu “bağış”!

974
0

İŞKUR’u doğrudan AKP ilçe teşkilatına bağladılar… Mersin Bozyazı’da işe alınanların kuraları direkt AKP ilçe teşkilatında çekiliyor. İşe yerleştirileceklerin önceden belirlendiği de iddia edildi. Dahası işe yerleştirilenlerden bağış adı altında AKP’ye para isteniyor.

 

Mersin’in Bozyazı ilçesinde AKP Bozyazı İlçe Başkanlığı tarafından İŞKUR ’a iş için başvuran yurttaşlardan işe alınmaları hâlinde AKP Bozyazı İlçe Başkanlığı’na 200 TL bağışta bulunmaları istendiği ortaya çıktı. 

AKP Bozyazı İlçe Başkanı Kerim Ataş’ın İŞKUR tarafından işe alınan kişilere gönderdiği SMS’te “Değerli çalışanlarım, ekim ayının sonuna kadar daha önce de bahsettiğim gibi partimizin giderleri için bir defaya mahsus bağış makbuzu karşılığında 200 TL talep edilmektedir. Maaşınızı aldığınızda da yönetim kurulu üyemiz Mehmet Küçüktop’a ödemeyi yapabilirsiniz. Katkılarınız için teşekkür ederim” ifadeleri yer aldı. 

CHP Bozyazı İlçe Başkanı Nevzat Turgay, yaşananları Gazeteci Yavuz Oğhan’ın programında anlattı.

Konuya ilişkin CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması için TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.