Ana Sayfa Haberler Emniyet kirayı ödeyemedi, karakol kapatıldı

Emniyet kirayı ödeyemedi, karakol kapatıldı

556
0

İzmit Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren Kuruçeşme Polis Merkezi, kirası yüksek olduğu için yeni bir yer bulunana kadar kapatıldı.

YENİ YER ARANIYOR

Kuruçeşme Polis Merkezi, İzmit Kuruçeşme bölgesinde yaklaşık 45 bin kişinin yaşadığı 7 mahalleye hizmet veriyordu. Karakol, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) 3 yıllık kira talebinin çok yüksek olması sebebiyle taşınıyor.

İzmit Belediyesi’ne ait binanın zemin katı, karakol olarak kullanılması amacıyla 20 sene önce Emniyet Müdürlüğü’ne tahsis edildi. Söz konusu bina 3 yıl önce de belediyenin borçlarına karşılık SGK’ya devredilmişti.

Devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından SGK, aylık 5 bin TL kira bedeli belirleyerek devir tarihi 2015’ten itibaren 3 yıllık toplu kira bedeli 180 bin TL talep etti. Kira bedelini yüksek bulan Emniyet Genel Müdürlüğü ise geçmişe dönük 3 yıllık kira bedelinin ödenmesinin ardından karakolun bölge içerisinde başka bir yere taşınmasını uygun gördü.

Polis merkezi olarak kullanılan bina boşaltılırken, polis merkezinin yürüttüğü işlemler, karakol için yeni bir yer bulunana kadar en yakın karakol Sümer Polis Merkezi tarafından yürütülecek.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.