Ana Sayfa Spor Galatasaray’da Sakat Futboculardan Haber Var

Galatasaray’da Sakat Futboculardan Haber Var

476
0

Galatasaray’ın kulüp doktoru Yener İnce, Fernando Reges’in Fenerbahçe derbisinde oynayamayacağını, Henry Onyekuru, Sofiane Feghouli, Serdar Aziz ve Eren Derdiyok’un durumlarının ise perşembe günü yapılacak testlerin ardından belli olacağını söyledi.

Sarı-kırmızılı takımda sakatlığı bulunan Younes Belhanda, Martin Linnes, Fernando Reges, Yuto Nagatomo, Henry Onyekuru, Sofiane Feghouli, Serdar Aziz ve Eren Derdiyok’un durumlarıyla ilgili GSTV’ye açıklamalarda bulunan İnce, milli takım arasında sakat dönen futbolcular olduğunu belirterek, “Birçoğu tedavilerle oynadı ama sonrasındaki dönemde üst üste şanssız sakatlıklar yaşadık.” dedi.

Fernando’nun durumunun diğerlerinden farklı olduğunu aktaran İnce, şunları kaydetti:

“Fernando Reges’in durumu bu maçlar için müsait değil. Yırtık diğerlerinden farklı. Tedavisinin biraz daha uzun sürmesini bekliyoruz. Henry Onyekuru, Sofiane Feghouli ve Fernando’nun sakatlığının 3-4 hafta süreceğini söylemiştim. Bu oyuncuların 11-12 günde dönmesini beklemem çok iyimserlik oluyor. Fernando ile ilgili şansımızın olmadığını düşünüyorum ama maç saatine kadar tedaviye devam edeceğiz. Diğer oyuncularımızın durumları daha iyiye gidiyor. Maç saatine kadar tedavilerine devam edeceğiz. Son ana kadar bu futbolcuları oynatabilme adına sağlık ekibi yoğun bir tempo içinde çalışıyor.”

Yener İnce, dört futbolcunun durumuyla ilgili yarın karar vereceklerini vurgulayarak, “Feghouli, Serdar Aziz, Eren Derdiyok, Onyekuru’nun haklarındaki son kararı yarınki test idmanından sonra vereceğiz. Şu anda ‘oynar veya oynamaz’ deme noktasında değiliz. Dönerlerse normalden çok kısa, beklenen sürenin altında dönmüş olacaklar. En kısa sürede bu oyuncuları takıma kazandırmak istiyoruz.” diye konuştu.

“Belhanda’da ciddi bir sıkıntı çıkmadı”

Sarı-kırmızılı kulübün doktoru, Belhanda ve Linnes’in Fenerbahçe derbisinde forma giyebileceğini belirtti.

Evkur Yeni Malatyaspor mücadelesinde rahatsızlanan Belhanda ile aynı maçta sakatlanan Linnes’in durumlarını değerlendiren İnce, “Belhanda’nın baş dönmesi öyküsünden sonra tüm tetkikleri yapıldı. Ciddi bir sıkıntı çıkmadı. Linnes’in ayağına aldığı darbeden dolayı tedavisine başlandı. İki oyuncunun maçta olacağını düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Akciğer sönmesi teşhisiyle ameliyat edilen Yuto Nagatomo’nun beklenenden önce döneceğini ümit ettiğini dile getiren Yener İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yuto Nagatomo’nun sakatlığı, futbolda çok sık görülen bir durum değil. Akciğerinin biri yüzde 70’e yakın söndü. O gece yaptığımız acil müdahale sayesinde olayı çok hafif atlattık. Şu anda evinde dinleniyor. 3-4 haftalık rehabilitasyon sürecinin ardından karar vereceğiz. Şu an için gayet iyi durumda. Beklenenden çok daha önce döneceğini ümit ediyorum.”

Ayağında kırık olan ve ilk yarıyı kapatan Emre Akbaba’nın ayağının alçıda olduğunu kaydeden İnce, “Emre Akbaba’nın ayağına alçı yaptık. Yaklaşık 6-7 hafta böyle duracak. Ondan sonra rehabilitasyona başlayacağız. Onun için zamana ihtiyacımız var.” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan Galatasaray’da idman sonrası futbolcu ve ailelerinin katıldığı barbekü partisi düzenlendi.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.