Ana Sayfa Haberler Bylock ve Bank Asya listelerinden çıkarılan AKP’liler

Bylock ve Bank Asya listelerinden çıkarılan AKP’liler

1276
0

“Bylock ve Bank Asya suçlaması yapılan kişi listelerinden, AKP’li ve siyasi iktidarın istemediği kişiler çıkartıldı”. Bu iddia bilişim uzmanı avukat Murat Akkoç’a ait.

Moonstar Tv canlı yayınında Turan Görüryılmaz’ın sorularını yanıtlayan avukat Akkoç, Gülen Cemaati’nin toptan “terör örgütü” ilan edilmesinden, sahte delil oluşturma ve soru çalma iddialarına kadar birçok merak edilen konuda konuştu.

İşte avukat Murat Akkoç’un açıklamalarından satır başlıkları…

GEÇMİŞE DÖNÜK SUÇ ÜRETEMEZSİNİZ

“Sonradan geçmişe dönük suç üretemezsiniz. Üçüncü dünya ülkelerinde bile yok bu. Kişinin Bank Asya’da hesabı olması, sendika üyeliği, ByLock yüklemesi gibi konular ceza kanununda yok, siyasi iktidar öyle dediği için var.

İNSANLARI KEYFİ YARGILIYORLAR

Bir grubun suç örgütü olma kriterleri bellidir. Evrenseldir bu. Silahlı terör örgütü ilan edilmesi, maddi delillerle olur. Aksi takdirde gelişmiş dünyada, hukuk devletlerinde karşılığı yoktur. İnsanları keyfi yargılıyorlar.

BUNUN ADI YARGILAMA DEĞİL, SOYKIRIM

Şu anda siz, 240 bin insan hakkında silahlı terör örgütü soruşturması yapıyorsunuz. Ya vicdanınızı ya da aklınızı kaybetmişsiniz. Bunun adı yargılama değil, soykırım.. devlet adına terör estirmektir.

BANK ASYA LİSTELERİNDEN İSİMLERİ ÇIKARILAN AKP’LİLER

Siyasi iktidara bağlı yargı, polis ve MİT, fiili durumla hareket ediyor. Kişiler Bank Asya’da Cemaat adına açılmış bir hesaba para yatırmamış. Kanunlarla denetlenen bir bankada yasal para hareketleri yapmışlar.

Bank Asya sebebiyle, 15 Ocak 2014 itibariyle suçlayacaksanız insanları, o tarih itibariyle kesinleşmiş “terör örgütü” kararı lazım, bu yok. Cemaat hakkında soruşturma dahi yok. Bakanlar Kurulu da böyle bir karar almamış.

Bank Asya’da 15 Ocak 2014 ile 3 Şubat 2015 arasındaki hesap hareketliliği soruşturuluyor. 500 bin isim ve firma çıkıyor. 400 bin kişiyi çıkarıp, 96 bini hakkında ‘cemaat fişlemeleri ile’ soruşturma yapıyorlar. Bunun izahı yok

Bank Asya, SGK ve Maliye adına sigorta primi ve vergi tahsilatı yapıyor. Ne zamana kadar, Ağustos 2014’e kadar… O halde, onlar hakkında da soruşturma açmanız gerekmez mi..? AKP’li Kahran Maraş ve Düzce belediyeleri mesela.

BYLOCK’TA 643 BİN KİŞİLİK LİSTE, NEDEN 91 BİN’E DÜŞÜRÜLDÜ?

ByLock’ta tespit edilen sayı 643 bin. Şu an 91 bin kişiye düşmüş. Yandaşlarını çıkarttılar. Dosyaları istiyorsunuz, 2 yıl 3 aydır mahkeme ve avukatlara göndermediler. Neden? Çünkü veri bütünlüğü korunamadı, sahtecilik var.

400’E YAKIN İNSAN CEZAEVLERİNDE ÖLDÜ

400’e yakın insan cezaevlerinde, soruşturma ve kovuşturma esnasında ölmüştür. Medyada yok. Aileleri konuyu araştırmak, adli tıptan rapor almak istiyor. Bunu isteyen ailelerine dahi soruşturma açılıyor. Avukatları tutuklanıyor

CEMAAT YARGILANMAK İSTİYOR

Cemaat iddiasıyla içeride bulunan insanlar yargılanmak istiyor. İktidar, yargılamak istemiyor. Darbeye teşebbüs iddialarına güveniyorlarsa canlı yayınlasınlar duruşmaları. Delilleri göstermiyor, avukatları tutukluyorlar.

2 BİN 200 AVUKAT HAKKINDA SORUŞTURMA

Yaklaşık 2 bin 200 avukat hakkında soruşturma ve kovuşturma var. Şu an 850’si cezaevinde. Neden? 1980’deki darbecilerden daha ahlaksız ve ilkesiz oldukları için böyle yapıyorlar. 12 Eylül’de bunların hiçbiri olmadı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.