Ana Sayfa Spor Fatih Terim: İçim yanıyor hatta taşıyor! Rakiplerimizin derin kadrolarına bakıp bazen hayıflanıyorum.

Fatih Terim: İçim yanıyor hatta taşıyor! Rakiplerimizin derin kadrolarına bakıp bazen hayıflanıyorum.

512
0

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim, Yeni Malatyaspor maçı mağlubiyeti ardından önemli açıklamalarda bulundu.

Şampiyonlar Ligi’nde Schalke ile Türk Telekom Stadı’nda 0-0 berabere kalan Galatasaray Yeni Malatyaspor maçıyla Süper Lig’e döndü. Aslan, deplasmanda oynadığı mücadelede rakibine 2-0 mağlup oldu. Yenilginin yanı sıra Galatasaray’da sakatların arasına Belhanda katılırken Fenerbahçe derbisi öncesi Mariano da cezalı duruma düştü.

Mücadelenin ardından Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Terim’in maç sonu açıklamaları:

“Açıkçası çok fazla bir şey söylemek istemiyorum. Sonradan üzüleceğim ya da yanlış anlaşılabilecek şeyler de söylemek istemiyorum. Ama içim taşıyor. Bazen diyorum ki “Elin kolun bağlı, bari dilini serbest bırak”. Onu da yapamıyorum.”

“Mesele sakatlıklar, mevki eksikliği, fiziksel, psikolojik veya kadro azlığı değil. Mesele beraber oynayacak, oynama kültürüne sahip 11’e sahip olmaktır. Bu 11’i bulamadık. Yoksa birçok sebep üretebiliriz.”

“Zor gol atıyorsanız ve atamadığınız gollerden daha basitini yiyorsanız zaten geriye düşüyorsunuz. Yeni Malatyaspor’u tebrik ederim. Belki biz goller kaçırdık. İkinciyi, üçüncüyü, dördüncüyü, beşinciyi kaçırdık. Ama hak ettiler, tebrik ederim.”

Ozan Kabak açıklaması

“Bizim bölümümüz yüzeysel görünenden çok daha derin. Onu da halledeceğiz. Ozan 3. penaltıyı yapmış. Yapacak, öğrenecek. Hırsı var, inancı var, çok çalışıyor. Herkesten fazla koşuyor ve ruhu var. Bizim de görevimiz ona yardım etmek. Ben bu şansı her zaman vereceğim ve sonunda iyi bir şey ortaya çıkacak.”

“Kritik bir süreçten geçtiğimiz doğru. Teşhisimiz de doğru ama tedavi için hastanın da rızası gerekiyor.”

“Biz bunları çok gördük. Bu dalgalı denizde de gemiyi çok yanaştırdık der geçeriz. Üzüntüm tahmininizden daha fazla. Skordan dolayı, kısa vadeli bir şey düşünmüyorum. Çok daha geniş şeyler düşündüğüm için çok üzülüyorum.”

‘Bu sakatlık meselesi değil’

“Durup dururken başı dönüyor Belhanda’nın, ötekinin arka adelesi, ötekinin ön adelesi derken… Hep söylüyorum, bu sakatlık meselesi değil.”

“Ben de isterim her mevkide 2-3 tane oyuncum olsun. Rakiplerimizin derin kadrolarına bakıp bazen hayıflanmıyor değiliz ama kimseyi suçlamıyorum. Önce kabahati kendimde arıyorum. Bu problemler içerisinde Galatasaray, Allah’a şükür çok da iyi gidiyor. Mevcut her yerde varız”

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.