Ana Sayfa Spor Beşiktaş Hayata Döndü

Beşiktaş Hayata Döndü

478
0

Beşiktaş  Teknik Direktörü Şenol Güneş, takımının Çaykur Rizespor’u 4-1 mağlup ettiği maçın başında yakaladıkları fırsatları iyi değerlendirdiklerini söyledi.

Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi’ndeki Genk maçında olduğu gibi Çaykur Rizespor karşılaşmasında da taraftarların tepkisine maruz kalan Oğuzhan Özyakup’a sahip çıktı.

Oyunculara tepki göstermenin doğru olmadığını vurgulayan Güneş, “Biz bir aileyiz. Sıkıntılarımız olabilir. Çözmezsek dışarıdan parçalanma duygusunun önünü açarız. Zaten 1,5 senedir bu vardı. Sonuçların düştüğü yerde kaosu daha yönetemez hale gelirsiniz. Bu doğru değil. Elimizde başkan, yönetim, teknik heyet, oyuncular ve taraftar var.” değerlendirmesinde bulundu.

Oğuzhan Özyakup’u Çaykur Rizespor maçında oynatarak olumsuz tabloyu yok etmeye çalıştığını belirten Güneş, “Oğuzhan istiyor ama bir türlü üstündeki yükü atamadı. İstediği gibi verimli olamadı. Seyircinin istediği yaratıcı paslarda ve gidip gelmelerde eksik kaldı. Seyirciyle kopmaya başladı. Başkalarına olmadı ama maalesef ona oldu. Güven kaybından sonra kolay değil, aşması lazım. Güçlü karakter, yetenekle beraber büyük, güçlü olması lazım.” şeklinde konuştu.

Genk karşılaşmasının ardından olumsuz tabloyla ilgili oyuncularla konuştuğunu anlatan Güneş, “Taraftarların beklentisine saygı duyduklarını ve yanıtı çalışarak vermek istediklerini konuştuk. Kazanma hırsının aklın önüne geçmemesi lazım. Morale de ihtiyaç var.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yeni bir çıkışa ihtiyaç var”

Güneş, şampiyonluk yarışında yolun daha uzun olduğunu vurgulayarak, “Çok puan kaybımız var. İki puan ortalamasının altına düşmemiz bize yakışan şey değil. 26 puanın altında olmamamız gerekiyordu. Maalesef onlar oldu. İki yenilgi de beklenen şey değil. Yeni bir çıkışa ihtiyaç var.” diye konuştu.

Şenol Güneş, basın toplantısının sonunda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak, “Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun. Özellikle birlik beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde, bayramlarımızın, ülkemizin kıymetini bilelim.” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.