Ana Sayfa Ekonomi Erdoğan’a göre döviz kuru ‘biraz arttı’, enflasyon ‘kıpırdandı’

Erdoğan’a göre döviz kuru ‘biraz arttı’, enflasyon ‘kıpırdandı’

626
0

Ekonomideki gidişata ilişkin konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurları ve faizlerin ‘biraz artığını’, enflasyonun ise ‘kıpırdandığını’ savundu, “Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı” dedi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gündeminde eğitim ve ekonomi vardı.

Eğitimde sıkıntılar yaşadıklarını kabul eden Erdoğan, “Eğitimde alt yapı ve kapasite bakımından çok büyük mesafe katetmemize rağmen içerik ve sistem konusunda hala sıkıntılarımız var. Yeni dönemde öncelikle hedefimiz, eğitimi hem içerik, hem sistem olarak Türkiye’nin hedeflerine katkı sağlayacak seviyeye çıkarmaktır” dedi.

Akademiye de mesaj veren Erdoğan, “Kendi bireysel çekişmelerinin, ideolojik saplantılarının ve kariyer hırslarının esiri kadrolarla dolu üniversitelerin hayırlı çıktılar üretmesi mümkün değildir” diye belirtti.

Erdoğan, döviz kurları ve faizlerin ‘biraz artığını’, enflasyonun ise ‘kıpırdandığını’ savunarak, şunları ifade etti:

“Son günlerde döviz kuru biraz yükseldi faizler aynı şekilde biraz arttı enflasyon biraz kıpırdadı diye birileri hemen ellerini ovuşturmaya başladı. Biz yine hedeflerimize kilitlendik gereken tedbirleri alıp yolumuza devam ettik. Cari açığı ortadan kaldırmaya yönelik adımları da birer birer atıyoruz. (Enflasyonla mücadele) Biz sağlam durunca, ellerini ovuşturanlar da her zamanki gibi hüsrana uğradı.”

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.